Spotkanie ze sobą w Arte TV

fot. mat. pras.

Dla wszystkich, którzy chcieliby wrócić wspomnieniami do pielgrzymki lub przekonać się, czy warto się na nią zdecydować, telewizja Arte przygotowała kilkuodcinkowy reportaż na temat „Camino Francés”, nazywanej Drogą św. Jakuba.

Opowieść zaczyna się w chwili, gdy pięcioro pielgrzymów spotyka się w malowniczej francuskiej wiosce San Juan Pie de Puerto w Pirenejach Atlantyckich. Przed nimi kilkadziesiąt przystanków, m.in. Roncesvalles i Pampeluna oraz cel podróży – słynne Santiago de Compostela, do którego niegdyś pielgrzymował m.in. podróżnik i filozof Marek Kamiński. Każdy z nich ma za sobą inną historię – ktoś kogoś stracił, ktoś nigdy dotąd samotnie nie wędrował, ktoś inny zmaga się z chorobą i właśnie przewartościowuje swoje podejście do życia. Wszyscy są jednak głęboko poruszeni każdym kolejnym etapem wędrówki, gdyż – jak zostaje w filmie powiedziane – podróż stwarza możliwość głębszego poznania samego siebie, zanim się powróci do swoich codziennych ról, obowiązków czy też życiowych prób i wyzwań. Choć filmowa „Droga św. Jakuba” (2019) w reżyserii Susanne Bohlmann może się wydać niezbyt porywająca dla widzów przyzwyczajonych do dynamicznej narracji, stawiania wielu intrygujących pytań i otrzymywania nieoczekiwanych odpowiedzi, to nie zmienia to faktu, że ogląda się ją przyjemnie, z zachwytem podziwiając mijane po drodze przez współczesnych pielgrzymów francuskie pejzaże oraz z uśmiechem przypatrując się niesamowicie pozytywnym bohaterom, którzy mogą zarazić widzów swoim entuzjazmem!

(MB)

ZOBACZ:

https://www.arte.tv/pl/videos/087962-001-A/droga-sw-jakuba-camino-de-san...

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów