Spektakle o kobietach w teatrze im. Andersena w Lublinie

Ja, Maria Curie, fot. M. Krombach

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie przygotował specjalną ofertę dla młodzieży powyżej 16 roku życia i dorosłych. Zobaczymy spektakle różne w formie, które łączy wątek kobiecy.

Pierwsza propozycja to Podwójne życie Weroniki w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego, którego premiera miała miejsce 30 marca 2019 roku. Przedstawienie oparte jest na motywach scenariusza Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza z muzyką Zbigniewa Preisnera. Spektakl jest próbą badania w warunkach scenicznych różnych wyborów jakie dokonałaby Weronika. Czy wybierze „święty spokój”, czy pójdzie za celem powołania, czy wybierając normalność nie straci czegoś ważnego z oczu? Jest to pierwszy spektakl K. Rzączyńskiego jako dyrektora teatru, a kolejny już jest w przygotowaniu. Będzie to też opowieść o kobiecie, a raczej dziewczynce, Pippi Långstrump Astrid Lindgren z muzyką George Riedel w tłumaczeniu Katii Czarnej, którego premiera zaplanowana jest na 18 kwietnia 2020 r.

Kolejną propozycją jest monodram Mirelli Rogozy – BielJa, Maria Curie, w reżyserii Stanisława Miedziewskiego, z tekstem Mirosławy Szawińskiej, zrealizowany dzięki Stypendium Artystycznemu Prezydenta Miasta Lublin w 2016 roku. W spektaklu cofniemy się do roku 1911, w którym Maria dostała drugą Nagrodę Nobla. Jednocześnie w Paryżu na jaw wychodzi prawda o romansie kobiety z naukowcem Paulem Langvinem. Mówi o tym całe miasto.

Podwójne życie Weroniki, reż. Krzysztof Rzączyński | bilet: 25 zł / grupowy / 35 zł indywidualny |  10 zł specjalny
  • weekendy: 29 lutego, 1 marca, g. 18:00
  • dni powszednie: 27 lutego, g. 10:00 i 18:00; 3 marca, g. 10:00, i 28 lutego, g. 12:00 i 18:00
Ja, Maria Curie, reż. Stanisław Miedziewski
  • weekendy: 7, 14 marca, g. 19:00 | bilet: 20 zł / grupowy / 30 zł indywidualny / 10 zł specjalny

    Szczegółowe informacje na temat zakupu i cen biletów na stronie https://teatrandersena.pl/bilety/

    {info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów