Presto #2: Miłość

Przeczytaj drugi numer Presto w wersji papierowej (zamów u nas: napisz do zamowienia [at] prostoomuzyce.pl
... i posłuchaj ilustracji muzycznych do wybranych artykułów:

Motyw główny Serce - sługa muzyki Jestem niewolnikiem... Opera? Czyste szaleństwo! Solówka Wierzę, że jutro zagram lepiej Amator z lizakiem Mam ochotę wyjść na scenę W partyturze Totalny dramat Opowiem wam, jak umarłem Miłość zdobyta smyczkiem
Muzyczny know how Śpiewać każdy może... Dzień dobry, jestem... Po co orkiestrze dyrygent? Czułym uchem Od przybytku głowa boli Miłosne trio Audionewsy Life-style muzyczne Klasyka do sernika Pójść do filharmonii i przeżyć Partyturą prawnika jest ustawa

ZAMÓW PRENUMERATĘ TUTAJ.

   
Przeczytasz tylko w wydaniu papierowym:

Cała Polska gra klasykę: Nowość w czasopiśmie - rekomendujemy najciekawsze naszym zdaniem festiwale i koncerty. Tego przegapić nie można!
Kontrapunkt: Emocje są w słuchaczu, a nie w muzyce? A może muzyka to medium uczuć i emocji kompozytora? Dyskutują redaktorzy Presto
Muzyczny coming-out: Reżyser Kasia Adamik lubi klasykę! Sprawdź, czego nauczyła się od Mariusza Trelińskiego, reżyserując Orfeusza i Eurydykę, dlaczego tak ważna jest dla niej "Traviata".
Motyw główny: Emocje są w muzyce. Co musi zrobić śpiewak, żeby słuchacz miał ciarki na plecach? Co kompozytor może zrobić ze słuchaczem, mając do dyspozycji nuty, instrumenty muzyczne od kontrabasu po głos ludzki?
Solówka: Przedstawiamy muzyków, dla których muzyka była i jest największą miłością
W partyturze: Te utwory to prawdziwy hołd dla muzyki! Odkrywamy ich historię i tajemnice
Muzyczny know-how: Doradzamy i spoglądamy na klasykę od kuchni. Bądźcie czujni - tu mamy dla Was trochę nowości
Czułym uchem: Poznajemy instrumenty muzyczne i ciekawostki akustyczne
Life-style muzyczne: Muzyka to nie tylko pasja, to sposób na życie, pracę i zarabianie – sprawdzamy, jak prowadzi się sklep muzyczny, co ciekawego można usłyszeć w Wiedniu, czy można pójść do filharmonii i przeżyć?
Koda - niecodzienne felietony Muzyk i meloman: czy świat muzyki klasycznej widzą tak samo? Tym razem o tym, czego meloman zazdrości muzykowi. I czego muzyk nie zazdrości życiowym partnerom artystów.
Bagatele Wydarzenia z ostatnich miesięcy – co się działo w świecie muzyki klasycznej.
W numerze polecamy:

  • płyty z muzyką klasyczną dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych miłośników muzyki
  • książki, filmy
  • wydarzenia objęte patronatem

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów