Płyty. Spróbuj

24 Październik 2020
Blue Note Re:imagined - nowa kolekcja klasyków wytwórni Blue Note Records, nagranych na nowo i zremiksowanych przez gwiazdy współczesnej sceny jazz, soul, R&B już jest dostępna na rynku. Album ukazuje się cztery miesiące po wydaniu pierwszego singla – ognistej wersji utworu Rose Rouge - w wykonaniu Jorji Smith.
Rezultatem współpracy pomiędzy legedami wydawniczymi Decca Records i Blue Note jest projekt Blue Note Re:imagined, który przedstawia współcześnie zaaranżowane przez gwiazdy soul, R&B klasyki i historyczne nagrania ze słynnej nowojorskiej wytwórni Decca Records.
11 Październik 2020
Bandonegro, uważany przez krytyków za najlepszy zespół tango młodego pokolenia w Europie. 9 października 2020 roku pod skrzydłami prestiżowej wytwórni DUX, na światowy rynek fonograficzny trafił ich najnowszy album „Tangostoria”.
Recenzje płyty można odnaleźć na naszym portalu tutaj.
4 Październik 2020
Już 13 listopada, światowej sławy tenor Andrea Bocelli wyda swój nowy album Believe. Album przepełniony jest kojącą duszę muzyką, a powstał przy współpracy z Sugar/Decca Records. Alison Krauss, najczęściej nagradzana artystka w historii Grammy, dołączyła do projektu we wzruszającej i pełnej emocji interpretacji utworu „Amazing Grace”.
22 Wrzesień 2020
To muzyka prosto z północy,prosto z głębi duszy i serca. Surowe i zimne dźwięki przywołują klimaty Skandynawii.
Tematy filmowo jazzowe,inspirowane norweską muzyką ludową,zabierają nas gdzieś daleko,gdzie pełno samotności i pustki, nad którą rozmyśla człowiek.
Muzyka nie spieszy i nie goni za obłędem cywilizacji. Ta muzyka odpoczywa,daje czas do namysłu i refleksji nad sobą. Kontemplacja i opowiadanie. Dźwięki które kleją się w obrazy. Obrazy w pamięci to powidoki. Wspomnienia z dalekiej północy. Premiera płyty będzie miała miejsce 25 września a honorowy patronat nad nią objęła ambasada Norwegi.
Już teraz można usłyszeć utwór zapowiadający album - "SMUTEK" / "SORG" 
18 Czerwiec 2020
Nowy album Lisy Batiashvil "City Ligths" zabiera słuchacza w podróż dookoła świata w 11 starannie dobranych utworach, symbolizujących najważniejsze miasta w życiu artystki, jak również w suicie opartej na muzyce Charliego Chaplina, skomponowanej do obrazu „Światła rampy” i innych jego filmów.

7 Maj 2020
John Williams niedawno dodał debiut w charakterze dyrygenta Filharmoników Wiedeńskich do swojej i tak już nieprawdopodobnie długiej listy osiągnięć.
28 Kwiecień 2020
Odkąd Michał Jacaszek wydał w 2008 r. swój album „Treny”, środowisko filmowe nie przestaje się interesować jego muzyką. Pokłosiem tego zainteresowania jest nowa, wyjątkowa płyta Jacaszka – „Music for film”.
20 Kwiecień 2020
Najnowszy album Bovskiej oddziałuje na zmysły i pobudza wyobraźnię słuchacza – piosenki są jak zawsze o życiu, czyli o wszystkim. O naszej prostej codzienności opisywanej sugestywnie, wręcz plastycznie, jak na muzyka i zarazem artystkę wizualną-ilustratorkę, którą jest Bovska, przystało.
3 luty 2020
Dolce VitaM to najnowszy projekt Jarka Wista, którego album ukazał się 31 stycznia 2020 i jest dostępny w salonach Empik.
10 Listopad 2019


Two I Am to polski duet wykonujący autorską muzykę oscylującą wokół jazzu, alternatywy, polskiego folkloru oraz współczesnej muzyki improwizowanej.
Wokalistka Barbara Błaszczyk oraz pianista Przemysław Pankiewicz obrali sobie za cel chęć zatrzymania się, kierując swoją muzykę do ludzi poszukujących spokoju w mieście, dla chcących na chwilę oderwać się od zgiełku i rzeczywistości.

Strony