Opera Juliusz Cezar Händla w Arte TV

-
24.05.2023
Opera Juliusz Cezar Händla w Arte TV

Walka o władzę, miłość i zdrada: to najważniejsze elementy, na których opiera się Juliusz Cezar Georga Friedricha Händla. Na podstawie niezwykle bogatego libretta Nicoli Francesca Hayma najbardziej angielski z niemieckich kompozytorów stworzył pełne rozmachu dzieło, w którym przeplatają się namiętność i polityka. W utworze ściera się wiele historycznych i mitologicznych postaci. Mimo zabiegów Ptolemeusza nic nie powstrzyma miłości Juliusza Cezara i Kleopatry, ani też wstąpienia Kleopatry na tron Egiptu.

 

Nowa produkcja Juliusza Cezara w Holenderskiej Operze Narodowej jest dziełem dwóch artystycznych duetów: pierwszy tworzy francuska dyrygentka Emmanuelle Haïm i hiszpański reżyser Calixto Bieito, zaś drugi to śpiewacy Christophe Dumaux (w roli tytułowej) i Julie Fuchs (w roli Kleopatry). W fosie orkiestrowej i na scenie towarzyszą im muzycy z Le Concert d'Astrée oraz śpiewacy Georgij Derbas-Richter (Curio), Teresa Iervolino (Kornelia), Cecilia Molinari (Sekstus), Cameron Shahbazi (Ptolomeusz), Frederik Bergman (Achillas) i Jake Ingbar (Nirenus). To znakomita obsada godna arcydzieła Händla.

 

Spektakl nagrany 2 lutego 2023 roku w Holenderskiej Operze Narodowej w Amsterdamie.

 

Operę Juliusz Cezar Georga Friedricha Händla w wersji Emmanuelle Haïm i Calixto Bieity z Holenderskiej Opery Narodowej w Amsterdamie można obejrzeć na Arte TV:

https://www.arte.tv/pl/videos/111057-000-A/georg-friedrich-haendel-juliusz-cezar/

 

Reżyseria: François Roussillon

Produkcja: FRANCOIS ROUSSILLON ET ASSOCIES

Obsada:

  • Jake Ingbar

  • Frederik Bergman

  • Cameron Shahbazi

  • Cecilia Molinari

  • Teresa Iervolino

  • Georgiy Derbas-Richter

  • Julie Fuchs

  • Christophe Dumaux

Inscenizacja: Calixto Bieito

Kierownictwo muzyczne: Emmanuelle Haïm

Orkiestra: Le Concert d’Astrée

Kraj: Francja

Rok: 2023

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.