Jak brzmi nieznany utwór Mozarta?

Czterominutowa sonata pt. "Del Signore Giovane Wolfgango Mozart" została wykonana w domu kompozytora. Utwór znaleziono latem 2011 r. na poddaszu jednego z domów w Tyrolu.Był zapisany w niepozornym zeszycie. Muzykolodzy datują jego pochodzenie na 1767 lub 1768 r., co oznacza, że Mozart napisał go w wieku 11-12 lat. Reszta kompozycji w zeszycie została skomponowana przez ojca Mozarta, Leopolda.Niewiele osób miało szansę posłuchać sonaty na żywo, ale organizatorzy koncertu zarejestrowali nagranie:http://www.youtube.com/watch?v=rgqSi6a6mMk(Oskar Łapeta)Ciekawe? Powiedz o tym znajomym:

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów