Majowy weekend w kinie

Coś dla kinomanów, coś dla podróżników, co więcej –znajdą się też atrakcje dla melomanów! 29 kwietnia 2014 r. rozpocznie się w Cieszynie 16. Przegląd Filmowy „Kino na granicy”.

„Solo na kontrabasie” (1958), czyli etiuda Agnieszki Osieckiej zrealizowana podczas studenckiego epizodu na Wydziale Reżyserii Filmowej w Łodzi, to zaledwie jedna z wielu filmowych propozycji festiwalu „Kino na granicy”.

Program tegorocznej edycji zawiera kilka bloków tematycznych m.in.: retrospektywę twórczości Dušana Hanáka oraz Janusza Majewskiego i Kurta Webera, ekranizacje prozy Jaroslava Haška i Franza Kafki, kobiece kino w polskiej kinematografii („Biały mazur. Kino kobiet w polskiej kinematografii”), okres I Wojny Światowej („Wielka wojna 1914 – 1918), a ponadto filmy ukraińskie („Granice i mury świata: Na filmowej Ukrainie”, w tym filmy krótkometrażowe nagrodzone Złotą Palmą w Cannes) i madziarskie, a także najnowsze produkcje czeskie, polskie słowackie.

Festiwalowi będą towarzyszyć wystawy fotografii Dušana Hanáka i przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi "Polska, Europa, świat. Twarze Agnieszki Holland", a także wydarzenia w ramach Biennale w Wenecji Cieszyńskiej, spotkania, promocje książek i biesiady.

Nie zabraknie również akcentów muzycznych – odbędzie się pięć koncertów z udziałem artystów z Polski, Czech i Słowacji (Kieslowski, Bokka, Zrni, Dr Misio, Puding pani Elvisowej).

O koncertach, a także naszych muzycznych refleksjach z filmowych seansów będziecie mogli przeczytać w tempie „Presto” już w maju!

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów