Koncert z okazji Święta Niepodległości w Filharmonii Łódzkiej [wygraj bilety!]

fot. arch. org.

15 listopada w Filharmonii Łódzkiej odbędzie się koncert z okazji Święta Niepodległości.

Solistka tego koncertu, Joanna Woś, zwana "królową włoskiego bel canta", tym razem zaśpiewa utwory kompozytora polskiego. Program koncertu wypełnią fragmenty z oper Józefa Michała Poniatowskiego, którego twórczość artystka propaguje od lat. Poniatowski, stryjeczny prawnuk ostatniego króla Polski, był nie tylko kompozytorem, ale także śpiewakiem i dyplomatą. Jego opery wystawiano nawet w mediolańskiej La Scali. Obecnie, po wielu latach zapomnienia, twórczość Poniatowskiego wraca na sceny.  W ubiegłym roku operę "Don Desiderio" wystawiła Opera Śląska w Bytomiu, a w rolę Angioliny wcieliła się  Joanna Woś.

W programie koncertu znajdzie się także Symfonia "Odrodzenie" Mieczysława Karłowicza, wybitnego kompozytora Młodej Polski. Ma ona charakter programowy. Komentarz literacki zawiera odniesienie do podstawowych problemów egzystencjalnych człowieka, a współcześni kompozytorowi dostrzegali jego związki z trudną sytuacją Polski. Batuta znajdzie się tego wieczoru w ręku Bassema Akiki, libańskiego kompozytora młodego pokolenia rozwijającego karierę w Polsce.

O godz. 18.15 odbędzie się spotkanie przedkoncertowe, podczas którego o utworach i artystach opowie Marcin Majchrowski.

***

Na ten właśnie koncert mamy dla Was dwa podwójne bilety, które przyznamy tym osobom, które najlepiej naszym zdaniem uzasadnią czemu chciałyby się na niego wybrać. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 14 listopada pod adresem [email protected]

***

KONCERT SYMFONICZNY
Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
15 LISTOPADA 2019 / PIĄTEK / 19.00

Wykonawcy:
Joanna Woś – sopran
Bassem Akiki – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna FŁ

Program:

• Józef Michał Poniatowski
Uwertura i aria Laury Doux rêve de ma vie z opery Pierre de Médicis
Cavatina Angioliny Al pensier del mio tesor
Sinfonia z opery Don Desiderio
Romans Ferrandy Ah! Que fois j’ai cru le voir
Bolero Ferrandy Ah! Qu’il etait donc beau Pedro z opery L’Aventurier

• Mieczysław Karłowicz
Symfonia Odrodzenie op. 7

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów