Jazzowa uczta we wrocławskim IMPARCIE!

Aż 20 polskich jazzmanów z gościnnym udziałem Krzysztofa Kiljańskiego wystąpi we Wrocławiu na scenie Impartu 30 października na zakończenie festiwalu Gitara+. Usłyszymy m.in. Wojtka Pilichowskiego, Artura Lesickiego oraz Marka Napiórkowskiego. Zapraszamy Państwa na prawdziwą jazzową ucztę w październikowy wieczór. Koncert poświęcony będzie pamięci wrocławskiego gitarzysty Jaremy Klicha.

Gwiazdami wieczoru będą artyści, których Jarema Klich szczególnie cenił, jako muzyków i przyjaciół. Zagrają dla niego: Marek Napiórkowski wraz z trio KonKubiNap, Wojtek Pilichowski Band, Leszek Zaleski Quartet oraz kwartet Artura Lesickiego z gościnnym udziałem Krzysztofa Kiljańskiego. Szczególnie interesująco zapowiada się występ Marka Napiórkowskiego, który we Wrocławiu zagra dzień po premierze swojej najnowszej płyty „UP!”. A zatem możemy liczyć na premierowe wykonania jego najnowszych utworów. Za nowość płytową wciąż uchodzić może również ostatni album Krzysztofa Kiljańskiego zatytułowany „Powrót”. Większość utworów, które znalazły się na tym krążku skomponował duet Krzysztof Kiljański – Artur Lesicki, którzy razem zagrają na scenie Impartu. Wieczór rozpocznie się typowo wrocławskim akcentem, którym będzie występ kwartetu Leszka Zaleskiego, od lat związanego z Wrocławiem, ucznia Jaremy. Na zakończenie zaplanowany jest set Wojtka Pilichowskiego i jego zespołu, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup jazzowych za granicą.

http://youtu.be/pale1695sdQ

http://youtu.be/gbU_RkkhHKE

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów