Gwiazdy Metropolitan w ICE Kraków: Aleksandra Kurzak & Robrerto Alagna

-
02.07.2022

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna to obecnie najpopularniejsze gwiazdy scen operowych. Ich występy na całym świecie podziwiają tysiące fanów, a bilety na ich spektakle wyprzedają się w jednej chwili. W listopadzie nadarza się niepowtarzalna okazja aby w Krakowie posłuchać pary, którą połączyła miłość nie tylko do opery. 

28 listopada 2022 o godz. 19:00

Kraków - woj. Małopolskie

ICE KRAKÓW Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17
 

Koncert „Gwiazdy MET” to prawdziwe święto muzyki wypełnione najpiękniejszymi ariami i duetami z oper wielkich kompozytorów - między innymi Verdiego, Pucciniego czy Rossiniego, które przeplatać się będą barwnymi opowieściami zza kulis życia artystycznego sław. A tych jest pod dostatkiem. Wystarczy bowiem wspomnieć początki tego związku, który narodził się w londyńskiej Covent Garden przy dźwiękach „Napoju miłosnego” - jednej z najbardziej znanych oper Gaetano Donizettiego.

Koncert poprowadzi znakomita dziennikarka - Marzena Rogalska.

Solistom towarzyszyć będzie orkiestra Forum Artis pod batutą maestro Marcina Wolniewskiego. 

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/75858/Krak%C3%B3w/Gwiazdy+Metropolitan+w+ICE+KRAK%C3%93W/

 

Aleksandra Kurzak

Jeszcze podczas studiów w 1999 roku zadebiutowała jako Zuzanna w Weselu Figara na scenie Opery Wrocławskiej. W wieku 27 lat wystąpiła w dwóch najbardziej prestiżowych teatrach operowych świata. Rolą Olimpii w Opowieściach Hoffmanna w Metropolitan Opera zdobyła wielkie uznanie wśród nowojorskich krytyków muzycznych, którzy jednogłośnie wypowiadali się na łamach prasy o sensacyjnym debiucie polskiej śpiewaczki. Sopranistka regularnie występuje na najważniejszych scenach i estradach świata m. in.: Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Teatro alla Scala w Mediolanie,  Wiener Staatsoper,  Bayerische Staatsoper w Monachium,  Teatro Massimo w Palermo,  Welsh National Opera w Cardiff,  Théâtre du Capitole w Tuluzie,  Theater an der Wien,  Palau de les Arts Reina Sofía w Walencji,  Staatsoper w Berlinie,  w Operze w Helsinkach,  na letnim festiwalu w Salzburgu,  w Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie,  Teatro La Fenice w Wenecji,  Gran Teatre del Liceu w Barcelonie,  w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie,  Teatro Real w Madrycie,  San Francisco Opera.

Bardzo ważną sceną w karierze Aleksandry Kurzak stała się Opera National de Paris (Opera Bastille oraz Palais Garnier), gdzie zadebiutowała ona rolą Adiny w Napoju miłosnym, a następnie konsekwentnie powiększała swój repertuar, wykonując szereg nowych partii.

Aleksandra Kurzak jako pierwsza Polka w historii wokalistyki podpisała ekskluzywny kontrakt z firmą fonograficzną DECCA. W sierpniu 2011 roku ukazał się jej pierwszy solowy album Gioia!, który osiągnął status platynowej płyty. Od 2018 roku Aleksandra Kurzak jest związana z firmą fonograficzną SONY, dla której wspólnie z Roberto Alagna'ią nagrała swój pierwszy album z duetami Pucciniego, zatytułowany Puccini in Love, a w 2020 roku ukazała się jej nowa solowa płyta solowa Desire. Najnowszym wydawnictwem jest płyta Mozart Concertante, gdzie po raz drugi z wielkim sukcesem współpracowała z wiedeńskim Morphing Chamber Orchestra pod kierownictwem Tomasza Wabnica.

 

Roberto Alagna

W swojej 30-letniej karierze, francusko-sycylijski tenor Roberto Alagna wystąpił w ponad sześćdziesięciu partiach. Spektakle uczyniły go najsłynniejszym francuskim tenorem na świecie. Oprócz kreowania wielkich ról na najznakomitszych scenach światowych teatrów operowych, od Opéra National de Paris do Metropolitan Opera w Nowym Jorku, przez Royal Opera House w Londynie, Chorégies d'Orange, La Scalę w Mediolanie, Staatsoper w Wiedniu i Deutsche Oper w Berlinie, wielokrotnie ujawniał swoje zamiłowanie do odkrywania nowego, mniej znanego repertuaru.

Artysta był związany z najlepszymi wytwórniami muzycznymi: EMI (1993–2004), Deutsche Grammophon (2005-2017), Sony Classical od 2017 roku. Jego bogata dyskografia obejmuje ansamble, duety, oratoria, opery, antologie wielkich dzieł, pieśni religijne i popularne.

{info. pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.