Festiwal 4 Tradycji – nowa inicjatywa Filharmonii Krakowskiej

-
11.08.2021

W niedzielę 15 sierpnia o godz. 18.00 w sali koncertowej przy ulicy Zwierzynieckiej zainaugurowany zostanie Festiwal 4 Tradycji – nowa inicjatywa Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Podczas uroczystego otwarcia wystąpi Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego, która wykona mało znaną, a wielce interesującą Symfonię Polonia op. 14 Emila Młynarskiego oraz Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina ze znakomitym pianistą, Krzysztofem Książkiem w charakterze solisty.

 

Nowy festiwal ma na celu przybliżenie bogatej twórczości Rzeczypospolitej Polskiej, czerpiącej – przez wzgląd na historyczne i geopolityczne uwarunkowania – z orientu, judaizmu, prawosławia i tradycji łacińskiej. „Do organizacji tego przedsięwzięcia przygotowywaliśmy się w intensywnym i niełatwym ze względu na pandemiczne okoliczności roku. Podczas prezentacji festiwalowych, w Krakowie oraz na terenie Województwa Małopolskiego, zabrzmi muzyka Bliskiego Wschodu, mistrzowsko wykonana przez multiinstrumentalistkę, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie – Marię Pomianowską wraz z zespołem, muzyka żydowska w chóralnej odsłonie z udziałem amerykańskiego kantora Benjamina Matisa, a także muzyka cerkiewna prezentowana przez Chór Męski Filharmonii Krakowskiej” – mówi Mateusz Prendota, dyrektor naczelny Filharmonii Krakowskiej i pomysłodawca przedsięwzięcia.

 

Festiwal 4 Tradycji potrwa do 30 sierpnia. Publiczność gościć będzie zarówno w sali Filharmonii Krakowskiej, jak i Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, Synagodze Tempel w Krakowie czy cerkwi św. Włodzimierza Wielkiego w Krynicy-Zdroju. Pełny harmonogram festiwalowych koncertów znajduje się na stronie www.filharmonia.krakow.pl

 

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.