Dwudziestolecie nie musi być nudne! [rusza Festiwal Kina Międzywojennego]

Komedie romantyczne, melodramaty, ujęcia historyczne, a nawet science fiction. Już po raz trzeci rusza Festiwal Kina Międzywojennego, podczas którego zobaczymy niemal stuletnie, polskie produkcje.

Oprócz znanych i lubianych klasyków jak np. "Ada! To nie wypada!" czy "Dwie Joasie", czekają nas filmy, których nie można było dotychczas obejrzeć w Poznaniu. Pojawią się też takie, które po latach wracają na lokalne ekrany. Jednym z nich będą "Szaleńcy" - obraz wyprodukowany przez poznańską wytwórnię Diana Film.
 
Zobaczymy łącznie dwanaście filmów z okresu międzywojennego, które zostały poddane restauracji cyfrowej przez Filmotekę Narodową Filmowy Instytut Audiowizualny (FINA). Przed każdą projekcją odbędzie się prelekcja wprowadzająca w tematykę filmu i odsłaniająca kulisy jego powstania.
 
W tym roku projekcje odbędą się w dwóch miejscach:  rozrywkowe, środowe popołudnia odbęda się w KontenerArt zaś filmowe, romantyczne wieczory - w Placówce, klubie mieszcząym się w piwnicy Teatru Polskiego. Wstęp na wydarzenia jest darmowy.
 
Festiwal stale się rozwija, w związku z czym w tym roku odbędą się dwa wydarzenia towarzyszące: rodzinny KINOSPACER w formie gry miejskiej oraz KINOWARSZTATY podczas których powstanie krótki dokument o długoletnich, chwilowych, wielopokoleniowych czy przypadkowych mieszkańcach Poznania. Czy film będzie można zobaczyć w następnym stuleciu podobnie jak "Jadzię", "Sportowca mimo woli" czy "Halkę"? Tego nie wiemy. Znamy jednak datę jego premiery: 27 grudnia. Do dzieła!
Szczegółow program warsztatów i gry miejskiej pojawi się już za kilka dni na profilu Fundacja KulturAkcji. Zachęcamy do polubienia i śledzenia naszych nowych wpisów.
Dwudziestolecie nie musi być nudne!
 
REPERTUAR:
 
Sierpień
02.08 – Ada, to nie wypada // 19:00 // Placówka (pod Teatrem Polskim)
03.08 – Sportowiec mimo woli // 19:00 // Placówka (pod Teatrem Polskim)
04.08 – Szaleńcy // 19:00 // Placówka (pod Teatrem Polskim)
07.08 – Jadzia // 18:00 // KontenerART
10.08 – Zew morza // 19:00 // Placówka (pod Teatrem Polskim)
21.08 – Dwie Joasie // 18:00 // KontenerART
24.08 – Fredek uszczęśliwia świat // 19:00 // Placówka (pod Teatrem Polskim)
30.08 – Pierwsza miłość Kościuszki // 19:00 // Placówka (pod Teatrem Polskim)
31.08 – Halka // 19:00 // Placówka (pod Teatrem Polskim)
 
Wrzesień:
Rok 1863
Doktór Murek
Pan Tadeusz

{info. pras]

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów