Dom dla CAMERIMAGE

06.09.2021

W ostatnim dniu sierpnia 2021 r. poznaliśmy zwycięski projekt koncepcji architektonicznej budynku Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu.

Propozycja, która zyskała największe uznanie jury konkursowego została opracowana przez austriackie biuro architektoniczne Baumschlager Eberle Lustenau GmbH. Zespół autorski tworzyli: prof. Dietmar Eberle, Hugo Herrera Pianno, Melanie Ghanem, Johannes Burtscher, Maria José Rodriguez de Vera Guardiola, Agnieszka Miecznikowska, Aleksandra Śliwa, Gabriela Kasperkiewicz, Mateusz Dudek.

 

Jak czytamy w materiałach przygotowanych przez studio – „architekturę budynków zaproponowano jako swobodną interpretację form naśladujących kształty ciosanych kamieni, które luźno rozrzucono w parku. Każdy z kamieni ma nieco odmienny kształt, przez co różnorodne funkcje ECFC będą mieć własną i niepowtarzalną identyfikację w ramach założenia”.

 

Wnętrze obiektu obejmować będzie reprezentacyjną salę główną z widownią, przestrzeń wystawowo-targową, sale ekspozycyjne, sale projekcyjne, przestrzeń dedykowaną edukacji filmowej oraz studio m.in. z halą zdjęciową, garderobami i montażownią. Na głównym placu ma się znaleźć złota żaba – symbol festiwalu, wywodzący się z toruńskiej legendy o flisaku.

 

W zamyśle twórców Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE obiekt ma służyć nie tylko jako miejsce odbywania się Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, ale też całorocznej pracy na rzecz rozwoju polskiej i zagranicznej kinematografii oraz edukacji filmowej.

 

Najbliższa edycja Festiwalu CAMERIMAGE odbędzie się w Toruniu w dniach 13-20 listopada 2021 r.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.