DECCA RECORDS UJAWNIA OKŁADKĘ SOUNDTRACKU NAJNOWSZEGO FILMU O BONDZIE

Kilka dni temu Decca Records ujawniła okładkę do soundtracku najnowszej, 25 części przygód najsłynniejszego agenta na świecie, Jamesa BondaJednocześnie ogłoszono datę premiery ścieżki dźwiękowej "No Time To Die", skomponowanej przez Hansa Zimmera na 13 listopada 2020.

Tytułowa piosenka z filmu „No Time To Die”, wykonywana przez Billie Eilish (którą artystka stworzyła wspólnie z bratem Finneasem O’Connellem) znalazła się na szczycie listy najlepszych singli w Wielkiej Brytanii. 18-letnia Eilish dołączyła tym samym do grona wyselekcjonowanych wykonawców takich jak Shirley Bassey, Madonna, Adele czy Sam Smith, którzy dostąpili zaszczytu nagrania tytułowej piosenki do filmu o przygodach Jamesa Bonda.

Michael G. Wilson i Barbara Broccoli  - producenci obrazu „No Time To Die”, zaprosili do współpracy nad filmem kompozytora Hansa Zimmera, który nie krył swojej radości z tego powodu:

Możliwość pracy nad tak kultową serią jak przygody agenta 007 była niesamowitym doświadczeniem. Cary, Michael i Barbara są niezwykłymi współpracownikami i wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że świat już wkrótce usłyszy nowe dźwięki do filmu No Time To Die.

Reżyser Cary Joji Fukunaga dodaje:

Jestem niezmiernie podekscytowany, że Hans stworzył ścieżkę dźwiękową do tego filmu. Muzyka do Bonda zawsze była ikoniczna, a Hans dodaje do tego dziedzictwa szczyptę swojego geniuszu.

W nagrywaniu ścieżki dźwiękowej udział wzięli także gitarzysta Johnny Marr oraz kompozytor i producent Steve Mazzaro – obaj już wcześniej pracujący z Zimmerem.

Z okazji premiery dwudziestego piątego filmu o Bondzie Decca zapowiada również wydanie specjalnego albumu zatytułowanego „Bond 25”.

Płyta zawierać będzie  nowe aranżacje 25 kultowych tematów powstałych na przestrzeni prawie 60 lat kina. Na albumie znajdą się m.in.: From Russia With Love, Diamonds Are Forever, Live And Let Die, GoldenEye czy Die Another Day, na nowo nagrane przez Royal Philharmonic Orchestra w Abbey Road Studios.

Reżyserem filmu No Time To Die, który powstał przy współpracy EON Productions, Metro Goldwyn Mayer Studios (MGM) i Universal Pictures International jest Cary Joji Fukunaga, a w rolę agenta brytyjskiej tajnej służby wcielił się po raz piąty niezrównany Daniel Craig. Partnerują mu Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whishaw, Rory Kinnear, Jeffrey Wright, Léa Seydoux i Christoph Waltz, którzy grają swoje role z poprzednich filmów, a do obsady dołączyli Rami Malek, Lashana Lynch oraz Ana de Armas.

Światowa premiera filmu odbędzie się 12 listopada 2020 w UK ( Universal Pictures International) i 20 listopada w USA ( MGM /United ARtists) 

Premiera soundtracku 13 listopada marca!

{info.pras.}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów