ARTE TV: Cudowna chwila, cudowne dźwięki

Telewizja Arte napisała o klipie do utworu „Never Really” Anny Leone dość poetycko, ale i nad wyraz trafnie: „Szwedzka artystka zanurza nas w swoim ciepłym folklorze”. Dosłownie – podczas słuchania jej muzyki jesteśmy zanurzeni, ogrzani, ukojeni, zaczarowani.

Teledysk powstał podczas prywatnej sesji Anny Leone, zorganizowanej w ramach festiwalu Eurosonic, a wyprodukowali go twórcy z Sourdeille. Zwraca uwagę atmosfera intymności, osiągnięta dzięki subtelnemu światłu, wykorzystaniu efektu lśnień i odbić w okiennej szybie, płynnym ruchom kamery oraz częstym zbliżeniom na twarz wokalistki i jej dłonie delikatnie pracujące na gryfie gitary. Chrapliwy, pełen ciepła głos Anny Leone wciąga nas w cichutką i szczerą opowieść – opowiadaną nieskrępowanie, lekko i niezwykle muzykalnie. Dzięki temu możemy przeżyć jedne z najpiękniejszych czterech minut w ciągu na pozór zwykłego dnia… zwłaszcza jeśli akurat spędzamy go w przymusowej izolacji, sami przed sobą ukrywając targającą nami tęsknotę za bliskością, za „przydarzaniem się” nawzajem sobie, nawet jeśli na co dzień z jakiegoś powodu brak nam na to powodu odwagi.

przezwyciężyć chorobę?

ZOBACZ:

https://www.arte.tv/pl/videos/087076-002-A/anna-leone

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów