teatr

10 Marzec 2021
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza serdecznie na musical dla dzieci „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Janusza Stalmierskiego według baśni Marii Konopnickiej. Spektakl na scenie odbędzie się 13 marca, w sobotę, o 17:00.
29 Grudzień 2020
FILMFORUM prezentuje filmy warsztatowe zrealizowane w ramach projektu "AUDIOWIZJE - Warsztaty Kreacji Audiowizualnej".
W ramach warszawskiego projektu AUDIOWIZJE, stanowiącego cykl działań z zakresu edukacji audiowizualnej warsztatowicze wspólnymi siłami zrealizowali dwie krótkie produkcje filmowe, których celem jest podkreślenie roli warstwy dźwiękowej w filmie - często niesłusznie niedocenianej. Zrealizowane filmy w niezwykły sposób zwracają uwagę na to, jak wygląda dźwiękowy pejzaż wielkiego miasta - Warszawy.
10 Listopad 2020
Teatr Muzyczny w Poznaniu przygotował niespodziankę dla wszystkich fanów musicalu "Virtuoso", ale nie tylko. Jest to zapis koncertu "Paddymania" z piosenkami ze spektaklu, dostępny na stronie www.paddymania.pl.
26 Październik 2020
:nstytut +eatralny im. Zbigniewa Raszewskiego rozpoczyna zbieranie informacji do kolejnego obszaru szeroko zakrojonych badań dotyczących zmian życia teatralnego w Polsce w związku z pandemią wirusa COVID-19. Po ankietach skierowanych do zarządzających teatrami, pracownic i pracowników teatrów, oraz środowiska amatorskiego ruchu teatralnego, nadszedł czas na artystów oraz krytyków teatru.
17 Październik 2020
„Matka Joanna od Aniołów” to opowieść, która zmusza do myślenia i stawia pytania o to, co najważniejsze – o genezę zła, o to, dlaczego w ogóle coś nazywamy dobrem, a coś innego złem, do czego potrzebne jest nam rozeznanie wśród tych pojęć i czy nasze metody walki z tym, co uznajemy za złe, są zasadne, czy wprost przeciwnie.
9 Październik 2020
Teatr Syrena działa nieprzerwanie od 75-lat. Dlatego kiedy nie zespół nie mógł występować na scenie, nakręcił film. By nie stracić kontaktu z widownią, to jej pozostawiają decyzję, jak ta historia się potoczy.
15 Sierpień 2020
Finałowy, piąty krok letniego festiwalu Malta odbędzie się między 20 a 30 sierpnia. W programie m.in. Teatr Dramatyczny z Wałbrzycha, debata na pl. Wolności z Agnieszką Holland, Adamem Michnikiem, spotkanie z udziałem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz instalacja z Instytutem Goethego Znikający mur, powrót Hamleta w reż. Mai Kleczewskiej, koncerty Enchanted Hunters i Tropical Soldiers in Paradise, spacery z mapami sentymentalnymi Dębca i Głównej, rzeźbienie w glinie upamiętniające ludzi budujących jezioro Rusałka, premierowe akcje młodzieży regenerujących Ziemię, eksperymenty i wystawy Generatora Malta w opuszczonej pływalni Olimpia wokół tematu Woda jest tobą. Poznaj szczegóły programu.
10 Sierpień 2020
„Duchy Teatru” to projekt muzyczno-edukacyjny, któremu przyświeca idea opowieści o pracownikach teatru – zwykle niezauważanych, niewidocznych dla szerokiej publiczności, niewystępujących na scenie. Ich rola jest jednak niezwykle istotna dla funkcjonowania tej instytucji kultury.
5 Sierpień 2020
Objazdowy i kroczący festiwal Malta stawia czwarty krok – między 5 a 12 sierpnia zaprasza na Śródkę, nad Bogdankę i w poznańskie podwórka. O Człowieku przyszłości dyskutować będą Monika Bakke, Łukasz Lamża, Jan J. Zygmuntowski i Karolina Lewicka.
19 Lipiec 2020
Festiwal na łące – koncerty Wrońskiej, Wąsika, Kaminskiego, Nowaka, improwizacje Klubu Komediowego, showcase z Wielkopolski. Nadchodzi trzeci krok Malta Festival Poznań! 
O co chodzi w krokach?
Festiwal w tym roku jest rozciągnięty w czasie, kroczący, objazdowy, rozrzucony po mieście, ale nadal żywą, wychodzącą do widza, pełną teatru, muzyki i rozmów Maltą, która od 30 lat ożywia Poznań.

Strony