rock

14 Wrzesień 2019
Już dziś nie lada gratka czeka miłośników muzyki elektronicznej. Do wspólnego świętowania V urodzin zaprasza bowiem Techno Rączka!
14 Listopad 2018
W gdańskim kościele rektoralnym oo. Franciszkanów pw. Świętej Trójcy 10 listopada br. odbyła się prapremiera Oratorium „Wschód Zachodu” z muzyką Marcina Nierubca. To wydarzenie muzyczne uświetniło 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pop-oratorium „Wschód Zachodu” to epicka, wielobarwna opowieść o Gdańsku. Bohaterem piętnastu utworów jest królewskie polskie miasto Gdańsk, a historia opowieści sięga początku polskiej państwowości. Melodyjne, popowe utwory połączone zostały tu z potężnym brzmieniem orkiestry symfonicznej, chóru i energetycznej sekcji rytmicznej.
13 Lipiec 2018
Paul McCartney w ramach „The Freshen Up Tour 2018” po raz pierwszy wystąpi w Krakowie. Koncert odbędzie się 3 grudnia 2018 w Tauron Arenie. Artysta będzie promował swój najnowszy album „Egypt Station”, który ukaże się 7 września. Będzie to pierwsza trasa Paula od czasu „One On One Tour”, podczas której koncertów artysty w latach 2016-2017 wysłuchało około 2 mln fanów.
29 Maj 2018
Wszystko zaczęło się w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, „Enjoy the Silence”. Cover wykonały cztery niezwykle uzdolnione dziewczyny ze Szczecina. Wielu fanów przecierało oczy ze zdumienia, a komentujący nalegali, by grupa nagrała kolejne utwory w unikatowej stylistyce. I tak narodziła się TULIA. Ich muzyka to połączenie klasycznych głosów charakterystycznych dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszej produkcji muzycznej.
Grupę Tulia tworzą młode, ale doświadczone artystki z gruntownym muzycznym wykształceniem: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak.
29 Kwiecień 2018
Od „Anny” Blackoutu do „Prędko, prędzej” Heya. Od big beatu przez mainstream, rock progresywny, punk, heavy metal, reggae, muzykę nowofalową, elektroniczną, gotycką aż po współczesne trendy. Wszystkie odcienie polskiego rocka w jednej książce.
29 Kwiecień 2018
Jackson on strings w wykonaniu kwartetu smyczkowego Fair Play Quartet stanowi propozycję zarówno dla koneserów muzyki klasycznej, jak i dla fanów popu. Brzmienie smyczków w nowej, przebojowej odsłonie, pokazuje, że instrumenty rodem z filharmonii mogą nadać popularnym piosenkom zupełnie nowy wymiar.
Jackson on strings to show, w którym znaczenie mają także kostiumy, efekty pozamuzyczne oraz interakcja z publicznością. Na materiał składają się najbardziej znane przeboje Michaela Jacksona w niebanalnych, często wirtuozowskich aranżacjach wiolonczelisty kwartetu – Jana Stokłosy. Utwór Black or white znalazł się w propozycjach na kultową listę „Trójki” Polskiego Radia.
24 Marzec 2018
Wiosenny koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, tradycyjnie już dedykowany Polom Nadziei, odbędzie się 7 kwietnia 2018 o godz. 19.00 w Teatrze Łaźnia Nowa. Na nowohuckiej scenie wystąpią artyści, nierozerwalnie związani z Krakowem – Andrzej i Maja Sikorowscy z zespołem. Wydarzenie poprowadzi dyrektor artystyczna cyklu – Lidia Jazgar.
19 Marzec 2018
Kino mówiące własnym językiem, ale również muzyka, która wytycza drogę. Po raz piaty w programie festiwalu NETIA OFF CAMERA znalazła się OFF SCENA, czyli siedem koncertowych wieczorów z różną gatunkowo muzyką. Kto odwiedzi Kraków w tym roku?
Jeremy Gara - perkusista Arcade Fire, jednego z najbardziej znanych i docenionych zespołów na świecie, wystąpi w Zet Pe Te z solowym, elektronicznym projektem. Jeremy proponuje muzyczną podróż do świata pełnego skrajnych emocji i połamanych dźwięków.
3 Marzec 2018
Przez ostatnie kilka dni, jury w składzie: Katarzyna Nosowska, Piotr Metz, Artur Rawicz, Michał Wiraszko i Tomasz Jankowski wybrało 50-tkę zespołów, które przeszło do kolejnego etapu legendarnego konkursu Rytmy Młodych. Zadanie nie było łatwe, ponieważ zgłosiło się aż 350 wykonawców.
Oto szczęśliwa pięćdziesiątka:
 
26 luty 2018
Polscy fani The Rolling Stones czekali na tę wiadomość długie 11 lat. Tak, jak obiecali, Stonesi wracają do swojego naturalnego środowiska, jakim jest scena, by zagrać serię spektakularnych koncertów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Czechach i – co dla nas najważniejsze – również w Polsce. Grupa The Rolling Stones 8 lipca wystąpi w Warszawie na PGE Narodowym.
Druga część tournee “Stones – No Filter”, którego sponsorem jest Jeep®, sponsorujący europejskie koncerty zespołu od 2014 r, będzie kontynuacją cieszącej się ogromną popularnością trasy, jaką Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts i Ronnie Wood odbyli w Europie jesienią 2017 r.

Strony