Presto Art Book

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

 

O wydawcy

Magazyn Presto wydawany jest od kwietnia 2012 r. Wydawcą magazynu jest Presto Publishing, którego właścicielką jest Kinga A. Wojciechowska.

Magazyn Presto

Presto to jedyne na rynku polskim nowoczesne* czasopismo, w którym ciekawie i przystępnie piszemy o sztuce, a właściwie - rozmawiamy o życiu, wyzwaniach, jakie nam przynosi, stawiamy ważne pytania i szukamy odpowiedzi. Trzy zasadnicze komponenty tematyczne to Muzyka, Film i Sztuka. Ta ostatnia reprezentowana jest nie tylko poprzez wysoki poziom edytorski magazynu, ale także poprzez specjalnie dla Presto tworzone galerie sztuki: zdjęć, obrazów i innych prac graficznych. 
Naszymi czytelnikami są ludzie wrażliwi, miłośnicy sztuki przez duże "S", dla których kontakt z muzyką, malarstwem jest równie ważny jak kontakt ze słowem. Cenią sobie dobrze napisane, ciekawe artykuły na równi z dobrym koncertem w filharmonii, klubie jazzowym, operą czy wernisażem. 

*znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/PrestoMagazyn

Różnorodny pod względem wieku i doświadczenia zespół redakcji Presto to miłośnicy i znawcy dobrej sztuki, którzy swoją pasją chcą się dzielić z innymi. Lubią podejmować tematy nie tylko nośne, ale też nieoczywiste i kontrowersyjne. Artystyczne zainteresowania redaktorów Presto rozciągają się od dzieł i twórców, przez kulturę Europy i całego świata, aż po zagadnienia z pogranicza sztuk.

Presto to nie tylko czasopismo. To także obecność w internecie (PrestoPortal.pl, społeczność na Facebooku), panele dyskusyjne, wydarzenia branżowe, spotkania ze studentami i młodymi ludźmi. Dzięki temu Presto stanowi platformę do interesujących rozmów o sztuce i podejmowania działań na rzecz promowania kultury, która nas kształtuje i rozwija.

Magazyn w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy jest dostępny w punktach sprzedaży w całej Polsce, w sieci empik oraz w księgarni muzycznej Alenuty.pl, na empik.com, w e-kioskach Ruch, Garmond Press i Kolporter, a także w prenumeracie.

Presto od początku wspiera medialnie najbardziej prestiżowe wydarzenia w Polsce i za granicą, m.in. Eufonie, Nostalgia Festival, Malta Festival Poznań, Camerimage, Warszawska Jesień, Script Fest, Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku, Transatlantyk Festival, Kino na Granicy w Cieszynie, Śląska Jesień Gitarowa w Tychach, Bayreuth Festival, Salzburg Festival, koncerty w Royal Opera House i in. Wspieramy także nowe ważne inicjatywy artystyczne: premiery operowe, koncerty i spektakle baletowe. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie tworzy się nasza kulturalna historia.

Promujemy także cenne inicjatywy jak płyty wydawane przez Decca, Deutsche Grammophon, Universal Music Polska, DUX, Requiem Records, Opus Series, Ars Sonora oraz działania młodych twórców m.in. grupę filmową MUDO Music Documetaries.

Tematy podejmowane na łamach Presto

Rozmawiamy o życiu w sposób niebanalny. Odkryliśmy, że najlepszy kontekst nadaje mu sztuka. Dlatego piszemy o sztuce najwyższej próby w różnorodnych ujęciach. Prezentujemy artystów, a nawet utwory muzyczne (w tym – dodatek nutowy we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym). Pokazujemy, że sztuka to praca, pasja i sposób na życie, to element naszego life-stylu. Recenzujemy płyty, książki i filmy. Piszemy o filmie, jego twórcach i o najciekawszych ścieżkach dźwiękowych. Przygotowujemy regularnie dodatek dla najmłodszych - Presto Junior. W każdym numerze prezentujemy aktualny repertuar wydarzeń artystycznych i podsumowujemy najciekawsze wydarzenia z poprzedniego kwartału.

Najnowszy numer: Presto #30: GRANiCA

Dotychczas pisaliśmy o:

#29: Komunikacja
#28: Natura
#27: Powrót

#26: Kosmos (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Patrząc na dzieła ludzkich rąk, ludzkiej pomysłowości, cierpliwości, szlachetności i zamożności – zastanawiałam się, po co nam ten kosmos, skoro na Ziemi potrafimy tworzyć tyle dobra? Może lepiej zostawić wszechświat w spokoju i zająć się tym, co mamy znacznie bliżej, a co możemy przez nieuwagę, lekkomyślność i pychę stracić bezpowrotnie? Bo kosmos przetrwa. A my? 
W Motywie Głównym m.in. rozmowa z astronomami: 12 trudnych pytań o Kosmos, artykuł o tym, jak Wszechświat widział Pitagoras; Universum kobiet, czyli jak płeć piękna wspierała astronomię oraz Jakub Falaciński opowiada o Polakach na Marsie. Poza tym Daniel Cichy o współczesnej fonografii i The Whoop Group o zbrodniach. Tomasz Konieczny odrzuca cynizm, a Tomasz Lach wspomina Krzysztofa Komedę. I dużo więcej na 160 pięknych stronach.

#25: Czas (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Co by było, gdyby wszystko działo się naraz? Gdyby każda chwila życia otaczała nas niczym miasto? Ulice otaczałyby budynki złożone z dni, od dnia narodzin do dnia śmierci. Dzień, kiedy się zakochujemy i dzień, kiedy miłość umiera. Całe miasto zbudowane z triumfu, nudy, cierpienia, śmiechu i obcinania paznokci. Lepszego miejsca nie znajdziecie! Czas ma strukturę zbliżoną do naszej. Czas to przestrzeń zbudowana z naszego życia. Tkwimy w niej bez końca - mówi w jednym z odcinków Doctor Who, kultowa postać brytyjskiego serialu, w którym główny bohater jest władcą czasu. Pociągające... Cokolwiek wymyślimy, czas zawsze będzie dla nas zagadką. Bo czas to paradoks. Właściwie nie istnieje. Nazwaliśmy czasem zjawisko, którego w pełni nie rozumiemy. Oto wszystko toczy się w jednym kierunku. Nie można "odzbić" szklanki, nie można stać się młodszym. A co czas robi w sztuce? Sprawdź w Presto #25.

#24: Sport (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Sport i sztuka. Im dłużej o tym myśleliśmy, tym więcej skojarzeń się pojawiało. Nagle okazało się, że wszyscy porównują emocje sportowe do tych, które czujemy na koncercie. Takie podejście wydało nam się więc zbyt powierzchowne. Pochyliliśmy się nad tematem i doszliśmy czasem do zaskakujących wniosków i odkryć. 9 soczystych wywiadów, 7 osobistych felietonów, 18 artykułów, 32 recenzje (płyt i książek), 3 galerie, 1 bajka. I nie tylko to na 160 stronach.
M.in. Rozmawiają z nami: Maria Seweryn, Paweł Sztarbowski, Szymon Komasa, Sidney Polak, Maksim Woitiul i Borys Lankosz.

#23: Początek (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Co było na początku wszystkiego (Nie, nie była to muzyka)? Dlaczego chcemy być pierwsi? Odpowiada etyk i filozof Przemysław Staroń. A Wojciech Burszta uzupełnia, dlaczego dziś tak trudno być w czymś pierwszym. O nowych początkach dowiadujemy się od Izy Połońskiej, Damiango Zielińskiego i Stanisława Kowalskiego. Poza tym Jerzy Maksymiuk zapowiada (niechcący) kolejny numer, tłumacząc, czym sport różni się od muzyki a Krzysztof Herdzin deklaruje, że chce spokoju (od czego??). W muzycznym Tyglu Ólafur Arnalds, a W partyturze utwór Wojciecha Kilara. Kurt Elling w Psyche a w Presto Filmowym młody ale bardzo dobrze zapowiadający się kompozytor Antoni Wojnar.

#22: Wolność (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
"Bądźcie pracowici" - namawia Kinga A. Wojciechowska. I jednocześnie przestrzega: "Z wolnością trzeba bardzo uważać. Jest jak bombonierka, która leży wysoko w szafce, ale my jesteśmy za mali, żeby jej dosięgnąć. Tym bardziej jej pożądamy. A gdy już ją zdobędziemy – od razu zjadamy wszystkie czekoladki. I boli nas brzuch." Bo z tą wolnością nie jest tak łatwo. Ale - zgodnie z naszą regułą - nie będziemy Was straszyć, zniechęcać. Nie będzie serioznie. Będzie jak zwykle - spora dawka ciekawych informacji, trochę fryWOLNYCH zadań, trochę humoru i działań na opak. Bo kto to widział, żeby doradzać kulturalnym ludziom: NIGDY NIE DZIĘKUJ...

#21: Ciało (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Czym jest dla nas, zakochanych w umyśle ludzi XXI wieku, nasze ciało? Czy można się go pozbyć, czy może nie należy? Czy - jak dla Platona i jego uczniów - ciało jest więzieniem duszy? Czy może najważniejszym a wręcz jedynym naczyniem, które mamy? Bo może poza ciałem nie ma nic więcej? Zapytaliśmy o to anestezjologa, psychologa i terapeutę. Spojrzeliśmy też na ciało z bardziej przyziemnej strony - jak reaguje na wysiłek, jego brak i na... starość. Spojrzeliśmy w przeszłość, aby dowiedzieć się, jak żyć w harmonii i jak to ciało nasze leczyć. O teraźniejszości też pamiętaliśmy, choćby w rozmowie z Cello Brothers, architektem Radosławem Gajdą i Philipem Glassem.

#20: Zabawa (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Odczarowujemy zabawę dorosłym, którym wydaje się, że to już nie dla nich. Z pobłażaniem patrzą na swoje pociechy, kupują im zabawki, sami pozostając w świecie śmiertelnej powagi, czasem tylko odreagowując - na imprezie, na wakacjach... A gdyby tak bawić się częściej? Czerpać radość z codziennych wyzwań? Zebraliśmy kilka wskazówek od Waldemara Malickiego, Bolesława Błaszczyka, Mateusza Smoczyńskiego. Poza tym pokazujemy, jakie poczucie humoru mieli i mają kompozytorzy.
A trochę powagi dodajemy sobie w rozmowach z Mikołajem Grynbergiem, Antonim Syrkiem-Dąbrowskim i Joepem Bevingiem, zaś w Presto Filmowym - z Jagodą Szelc.

#19: Instynkt (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Nie ten biologiczny, raczej ten potoczny, utożsamiany z intuicją, z jakimś wewnętrznym poczuciem, że oto WIEM, co i jak należy zrobić. Jaki jest? Czy wystarcza w sztuce? A może chodzi o coś jeszcze? Swoimi przemyślaniami dzielą się na łamach choreograf Jacek Przybyłowicz, rektor Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie Klaudiusz Baran, muzyk dbający o zachowanie ludowej tradycji Janusz Prusinowski oraz naukowiec, redaktor naczelny magazynu Nature Philip Ball (Jesteście muzykalni, nic na to nie poradzicie).

#18: Rodzina (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Nepotyzm, patologie, relacje, geny. Rodzina - klucz do zrozumienia, czym jest talent, szacunek, współpraca w muzyce. Mówią o tym nasi goście: Diana Damrau, Marian i Piotr Borkowscy (ojciec i syn), Michał Styczyński (ojciec), Maria Machowska (matka), Szymon Kawalla oraz nauczyciele szkół muzycznych (o tym, że siłą pasji nie zaszczepisz)

#17: Technologia (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Technologia to nie tylko układy scalone, krzem i dziwne brzmienia. Docieramy do sedna przemian technologicznych. Kto za nimi stoi? Opowiadają Brian Eno, Sławomir Zubrzycki, Artur Zagajewski, Mateusz Bień, Łukasz Targosz i Michał Kluzowicz.

Nr 16 – Muzyka jest święta (red. prowadzący ks. Adrian Nowak)
W muzyce jest sacrum. Wiedzą o tym duchowni, którzy modlą się śpiewem, wiedzą i świeccy, którzy w muzyce odnajdują najważniejsze prawdy wiary. Jaki jest najbardziej sakralny instrument i kim musi być organista? Numer nie tylko dla wierzących.

#15: Muzyka: sposób na życie (red. prowadząca Maria Napieraj-Nowrot)
Czy można być muzykiem po godzinach? Dlaczego uprawianie uprawianie muzyki, nawet amatorsko jest potrzebne i ważne? Jak wygląda życie zawodowego muzyka?

#14: Misterium (red. prowadząca Vanessa Rogowska)
Muzyka może przenosić w czasie, zmieniać i uzdrawiać ludzi - tych, którzy wybierają ją jako drogę życiową, i ci, którzy trafiają na nią przez przypadek.

Nr 13 – Anatomia prowokacji (red. prowadząca Eliza Szulińska)
Czy sztuka może zmieniać rzeczywistość, nasze poglądy i sposób myślenia? Jak pięknie i mądrze prowokować bez taniej sensacji? Magazyn multi-artystyczny. Na łamach nie tylko muzycy, ale i fotograficy, malarze, reżyserzy teatralni.

#12: Polityka (red. prowadząca Maja Baczyńska)
Jak muzyka stawała się narzędziem politycznej propagandy, jak łagodziła polityczne nastroje.

#11: W zdrowiu i w chorobie (red. prowadząca Maja Baczyńska)
O tym, jak muzyka wpływa na zdrowie - psychiczne, fizyczne. I o tym, czy lekarz może być dobrym muzykiem…

#10: Kobieta (red. prowadząca Maja Baczyńska)
Twórczość płci żeńskiej to ważny element muzycznego krajobrazu. Ale kobiety to także szare eminencje, towarzyszki życia, bez których artyści-mężczyźni radziliby sobie gorzej. Artystki to także heroski, z odwagą i wytrwałością łączące obowiązki macierzyńskie z pracą zawodową. Poznaj wszystkie oblicza kobiet w muzyce.

#9: Polish Your American Dream (red. prowadząca Maja Baczyńska)
Muzyka amerykańska, Polacy w Ameryce, klasyka w filmie, na Broadwayu i wśród Indian, jazz, country i klezmerzy.

#8: Fantastyka (red. prowadząca Maja Baczyńska)
Muzyczny świat baśni, bajek, legend i gier komputerowych. Klasyka u Tolkiena. A Katarzyna Groniec wyznaje, że Brahms ją nudzi.

#7: Młodość (red. prowadząca Maja Baczyńska)
Młodzi gniewni w ofensywie. Cudowne dzieci. Minimaliści i awangarda. Muzyczny coming-out Dawida Podsiadło.

#6: W podróży (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Odwiedzamy pięć kontynentów w poszukiwaniu pozaeuropejskiej muzyki klasycznej. Jesteśmy w Rwandzie, przemierzamy Andy, słuchamy bagszy w Turkmenii, podziwiamy derwiszy w Syrii, zwiedzamy Koreę Północną. Poznajemy muzyczne losy filmowej Nel z „W pustyni i w puszczy”.

#5: Głos (red. prowadząca Ewa Chamczyk)
Fabryka sztuki czyli opera od kuchni, kulisy spektaklu. O pracy operowego kontrolera lotów. W muzycznym coming-oucie Kayah wyznaje, że kocha się w baroku.

#4: Zapomniani robią hałas! (red. prowadzący Oskar Łapeta)
Alfabet zapomnianych artystów. Dyrygent jak Indiana Jones. Utwory pokryte kurzem. Muzyczny coming-out Elżbiety Grycan.

#3: Klasyka idzie do kina (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Muzyka filmowa, klasyka w filmie i reklamie, klasyczne ścieżki dźwiękowe. Słowo i filmie niemym. Duety kompozytorsko-reżyserskie. Presto na planie teledysku i na festiwalu Transatlantyk. Rozmawiamy z kompozytorem muzyki filmowej i serialowej Maciejem Zielińskim. Wnikliwie o muzyce do Gwiezdnych wojen, Szczęk i Aleksandra Newskiego. Muzyczny coming-out reżysera Roberta Glińskiego.

#2: Muzyka mówi miłość (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Szaleństwo w operze. Serce – sługa muzyki. Utwory pełne uczuć: Romeo i Julia Wagnera, Symfonia fantastyczna Berlioza i Legenda Wieniawskiego. Muzyczny coming-out Kasi Adamik.

#1: Klasyka jest pop! (red. prowadząca Kinga A. Wojciechowska)
Największe gwiazdy i celebryci muzyki klasycznej. Klasyka i pop w duecie. Skąd się wzięła Lady Gaga?

Stałe działy numerów:

Dyskusja – redaktorki dyskutują w temacie numeru
Felietony – opinie muzyków, miłośników sztuki i ekspertów i ludzi wrażliwych, o sprawach blisko serca i trudnych
Motyw Główny – sztuka w niestandardowym kontekście
Niebagatelne Wydarzenia – przegląd wydarzeń artystycznych kwartału
Niebagatelne Rozmowy – z artystami, którzy aktualnie realizują ważne zadania, wydali swoją najnowszą płytę, zrealizowali istotny dla artystycznego życia projekt
Niebagatelne Sprawy - tematy, których nie można pominąć milczeniem, sprawy ważne dla całej społeczności - nie tylko artystów, ale i odbiorców sztuki
W Partyturze – przybliżamy utwory, ich historie i tajemnice - dodatek realizowany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym
Twórcze Życie – o sztuce jako wiedzy, pasji, pracy i sposobie na życie
Antrakt - czyli przerwa na teatr
Galeria Presto - Katrzyna Mykietyn prezentuje [fotografów], Anstazja Pazura przedstawia [młodych artystów sztuk wizualnych], [Na] Spotkanie z obrazem [zapraszają malarze]. A Muzeum Manggha zachęca do odwiedzenia własną Galerią na łamach Presto.

Presto filmowe – magazyn w magazynie - o sztuce filmowej - recenzje filmów i soundtracków, artykuły, felietony, wywiady, puls branży, praca na planie "od kuchni".
Presto Junior - o muzyce dla najmłodszych, bajki, ciekawostki, zagadki. I piękne rysunki.

Dystrybucja

Magazyn w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy jest dostępny w sprzedaży w całej Polsce, w tym w sieci empik oraz w księgarniach i kioskach on-line i w prenumeracie.

Redakcja

Redaktor naczelną od początku istnienia Presto jest
Kinga A. Wojciechowska | kinga.a.wojciechowska [at] prestoportal.pl

Dyrektor zarządzającą jest 
Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl 

Zastępca redaktor naczelnej:
Maja Baczyńska | maja.baczynska [at] prestoportal.pl

Redaktor naczelna portalu:
Maria Nowrot | maria.nowrot [at] prestoportal.pl

Dyrektor artystyczna Presto:
Anastazja Pazura | sprawdź jej osiągnięcia tutaj

Zespół - Presto Magazyn:
felietoniści: Luiza Borowiec, Anna Markiewicz, Władysław Rokiciński; recenzje płyt, relacje: Marek Horodniczy, dr Jacek Kornak, ks. Adrian Nowak, Oskar Łapeta; Joanna Morawska (korekta), Maria Nowrot (red. Niebagatelnych Wydarzeń), Dorota Pietrzyk (malarka), oraz: Martyna Harland, Jan Maliszewski, Martyna Włodarczyk, Marek Żurawski

Zespół - Presto Portal:
dr Magdalena Burek, Jan Maliszewski, Anna Mielcarska
Korespondenci regionalni/KRAJ: Julia Dykiel (Bielsko-Biała), Magda Golubska (Szczecin), Anna Józefiak (Toruń), Żaneta Kicińska (Wrocław), Maria Krawczyk (Łódź), Adrian Nowak (Katowice), Dorota Pietrzyk (Kraków).
Korespondenci regionalni/ZAGRANICA: Jacek Kornak (Londyn), Martyna Włodarczyk (Boston)

Zespół - Presto Filmowe:
Maja Baczyńska (redaktor naczelna), Tomasz Goska, Lukrecja Jaszewska, Anna Józefiak, Paweł Stroiński, Kamila Tarnawska

Zespół - Presto Junior:
Ewa A. Szpotakowska, Ilina Sawicka (MUZYKA), Maja Baczyńska (FILM), Dorota Pietrzyk (SZTUKA), Katrzyna Gardzina (TANIEC)

Social Media:
Manager: Jan Maliszewski, redaktorzy: Anna Józefiak, Maja Baczyńska.

Współpracowali lub dalej współpracują z nami:
prof. Adam Wibrowski, Michał Bigoraj, Sylwia Błażej, Adriana Borowska, Marek Ciepłucha, Ewa Chamczyk, Anna Falkowska, Ewa Maria Hordejuk, Monika Król, Katarzyna Gardzina-Kubala, Domika Jakubowska (treść Presto Junior 1-7), Łukasz Jakubowski, Magdalena Kajszczak, Krzysztof Kietzman, Anna Kopystyńska, Anita Kurdziel, Agnieszka Lakner, Leszek Lorent, Agnieszka Olek, Maria Opałka, Katarzyna Paluch, Paulina Pieńkowska, Tomasz Piotrowski, Liliana Powierska, Karolina Roszczyk, Agnieszka Sakowicz, Karolina Kolinek-Siechowicz, Paweł W. Siechowicz, Anna Świerzyńska, Hanna Urbankowska, Łukasz Waligórski (muzykafilmowa.pl), Piotr Wojciechowski, Sławomir Zamuszko i inni.

Projekt graficzny layoutu Presto, opracowanie graficzne, DTP:
Obecnie: Anastazja Pazura a.design

A naszą przygodę rozpoczynaliśmy z KwiaciarniaGrafiki.pl: z Martą i Kwiatkiem. Rysunki do numerów 1-7 przygotowała oraz dodatek dla dzieci Prestuś opracowała graficznie Marta Kwiatek. 

Presto Juniora opracowuje graficznie Grabovska (Magdalena Grabowska)
Rysunki: Anna Łazowska, Maciej Wołosz, Dorota Pietrzyk

Reklama

Reklama na łamach czasopisma Presto i portalu prostoomuzyce.pl oraz w mediach społecznościowych to skuteczna forma promocji wydarzeń artystycznych, produktów luksusowych, usług dla wyrafinowanych klientów, którzy cenią piękno i mają dobry gust.

Oprócz tradycyjnych form reklamowych, jesteśmy otwarci na nowe, niestandardowe formy reklamy (paginacja, wkładka, insert, krzyżówka na łamach tytułu, organizacja konkursów poprzez profil społecznościowy na Facebooku, Instagramie).
Do naszych Czytelników docieramy także za pośrednictwem reklam online (banery reklamowe) na naszym portalu i na profilu Facebookowym.

W sprawie reklamy, patronatu medialnego i innych działań promocyjnych prosimy o kontakt z dyrektor zarządzającą Presto
Edytą Rutą: edyta.ruta [at] prestoportal.pl, tel. 579 66 76 78

Kontakt

Redakcja:

Czasopismo: Kinga A. Wojciechowska, Maja Baczyńska: redakcja [at] prestoportal.pl

Portal: Maria Nowrot: maria.nowrot [at] prestoportal.pl

Prenumerata:
prenumerata [at] prestoportal.pl

Egzemplarze archiwalne:
zamowienia [at] prestoportal.pl

Zamów on-line

Dane techniczne

Częstotliwość: 4 wydania podstawowe w roku.
Nakład: 10 000 egzemplarzy
Format: 212x272 mm
Kanały dystrybucji: prenumerata, sprzedaż w sieci salonów prasowych i empików, na Gigant.pl, empik.com i na ruch.com.pl oraz Kolporter, Garmond, Ruch (tylko prenumerata).

 

UWAGA. RODO.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE... (Dz. Urz. UE L 119/1 z 4.5.2016 r.), zwanego dalej RODO, informujmy, że:
1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Presto Publishing Kinga Wojciechowska, NIP: 693-153-34-11, ul. Krakowskie Przedmieście 64 lok. 30, 00-322 Warszawa,
2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji praw i obowiązków wynikających z realizacji prenumeraty czasopisma Presto albo zakupu egzemplarza archiwalnego lub bieżącego czasopisma Presto, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt c RODO i ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy,
3. odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będzie Presto Publishing Kinga Wojciechowska, NIP: 693-153-34-11, ul. Krakowskie Przedmieście 64 lok. 30, 00-322 Warszawa,
4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres trwania prenumeraty czasopisma Presto oraz w obowiązkowym okresie
przechowywania dokumentacji związanej ze świadczeniem usług i akt osobowych, ustalanym zgodnie z odrębnymi przepisami,
5. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,
6. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO,
7. podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym; ich nieprzekazanie spowoduje niemożność realizacji prenumeraty czasopisma Presto lub realizacji zakupu dowolnego numeru czasopisma Presto.