Płyty. Spróbuj

25 Marzec 2021
Niedawno ukazała się na polskim rynku wyjątkowa płyta, zawierająca popularne piosenki dla dzieci w rzadko w tym wypadku spotykanych opracowaniach jazzowych. To dobra okazja do zapoznania małych melomanów z jazzem – w końcu otwartość na różne gatunki muzyczne i muzykalność w ogóle kształtują się już we wczesnym dzieciństwie.
24 Październik 2020
Blue Note Re:imagined - nowa kolekcja klasyków wytwórni Blue Note Records, nagranych na nowo i zremiksowanych przez gwiazdy współczesnej sceny jazz, soul, R&B już jest dostępna na rynku. Album ukazuje się cztery miesiące po wydaniu pierwszego singla – ognistej wersji utworu Rose Rouge - w wykonaniu Jorji Smith.
Rezultatem współpracy pomiędzy legedami wydawniczymi Decca Records i Blue Note jest projekt Blue Note Re:imagined, który przedstawia współcześnie zaaranżowane przez gwiazdy soul, R&B klasyki i historyczne nagrania ze słynnej nowojorskiej wytwórni Decca Records.
11 Październik 2020
Bandonegro, uważany przez krytyków za najlepszy zespół tango młodego pokolenia w Europie. 9 października 2020 roku pod skrzydłami prestiżowej wytwórni DUX, na światowy rynek fonograficzny trafił ich najnowszy album „Tangostoria”.
Recenzje płyty można odnaleźć na naszym portalu tutaj.
4 Październik 2020
Już 13 listopada, światowej sławy tenor Andrea Bocelli wyda swój nowy album Believe. Album przepełniony jest kojącą duszę muzyką, a powstał przy współpracy z Sugar/Decca Records. Alison Krauss, najczęściej nagradzana artystka w historii Grammy, dołączyła do projektu we wzruszającej i pełnej emocji interpretacji utworu „Amazing Grace”.
22 Wrzesień 2020
To muzyka prosto z północy,prosto z głębi duszy i serca. Surowe i zimne dźwięki przywołują klimaty Skandynawii.
Tematy filmowo jazzowe,inspirowane norweską muzyką ludową,zabierają nas gdzieś daleko,gdzie pełno samotności i pustki, nad którą rozmyśla człowiek.
Muzyka nie spieszy i nie goni za obłędem cywilizacji. Ta muzyka odpoczywa,daje czas do namysłu i refleksji nad sobą. Kontemplacja i opowiadanie. Dźwięki które kleją się w obrazy. Obrazy w pamięci to powidoki. Wspomnienia z dalekiej północy. Premiera płyty będzie miała miejsce 25 września a honorowy patronat nad nią objęła ambasada Norwegi.
Już teraz można usłyszeć utwór zapowiadający album - "SMUTEK" / "SORG" 
18 Czerwiec 2020
Nowy album Lisy Batiashvil "City Ligths" zabiera słuchacza w podróż dookoła świata w 11 starannie dobranych utworach, symbolizujących najważniejsze miasta w życiu artystki, jak również w suicie opartej na muzyce Charliego Chaplina, skomponowanej do obrazu „Światła rampy” i innych jego filmów.

7 Maj 2020
John Williams niedawno dodał debiut w charakterze dyrygenta Filharmoników Wiedeńskich do swojej i tak już nieprawdopodobnie długiej listy osiągnięć.
28 Kwiecień 2020
Odkąd Michał Jacaszek wydał w 2008 r. swój album „Treny”, środowisko filmowe nie przestaje się interesować jego muzyką. Pokłosiem tego zainteresowania jest nowa, wyjątkowa płyta Jacaszka – „Music for film”.
20 Kwiecień 2020
Najnowszy album Bovskiej oddziałuje na zmysły i pobudza wyobraźnię słuchacza – piosenki są jak zawsze o życiu, czyli o wszystkim. O naszej prostej codzienności opisywanej sugestywnie, wręcz plastycznie, jak na muzyka i zarazem artystkę wizualną-ilustratorkę, którą jest Bovska, przystało.
3 luty 2020
Dolce VitaM to najnowszy projekt Jarka Wista, którego album ukazał się 31 stycznia 2020 i jest dostępny w salonach Empik.

Strony